IMG_9903_b.png

nauczyciele

Agata Konador

Podtrzymuje rodzinne tradycje nauczania emisji głosu w zakresie rozrywki. Pracy przeponą uczy zarówno wokalistów jak i lektorów. Prowadziła różne warsztaty z zakresu nauki śpiewu w Warszawie, między innymi dla Studia Piosenki "Cytryna", Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Studia Teatralnego. Jednocześnie brała też czynny udział w warsztatach między innymi metodą SLS. Edukację muzyczną rozpoczęła w klasie skrzypiec, jednakże w całości poświęciła się śpiewaniu. W latach '90 brała udział w różnych przeglądach piosenki autorskiej (między innymi PZPR, Przybycie Bardów), gdzie zdobyła grand prix oraz wyróżnienia. Dwukrotnie reprezentowała gminę Targówek na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Estradowej w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Była wokalistką w rockowych składach takich jak Bedizee czy Cordell Walker, obecnie pracuje nad materiałem solowym.

Tadeusz Konador

Urodziłem się w połowie poprzedniego stulecia, słuchając codziennego, cudownego śpiewu rodziców. Z rozpędu uczyłem się w szkołach grać na kontrabasie, a później wiele lat spędziłem ucząc się muzykologii na Akademii Teologii Katolickiej (hura, więc jestem profesjonalnym teologiem). Tam też pobierałem nauki z emisji głosu u prof. Katarzyny Zachwatowicz- Jasieńskiej. Dlatego po studiach przyszło mi przygotowywać ówczesną młodzież na gwiazdy estrady. Przyszło mi pracować z wieloma wspaniałymi zespołami (2 plus 1, Maanam, Tilt, Dezerter, De Su i inne), oraz z nie mniej wspaniałymi wokalistami (Andrzej Krzywy, Kora, Kayah, Kasia Kowalska, Magda Wójcik – Goya, Halina Frąckowiak, Irena Jarocka, siostry Przybyszówny – Sistars i wiele innych). Bardzo lubię ustawiać głos tak jakby był przesterowany (metal). Bo śpiewać tak i nie stracić głosu to wielka sztuka. Przygotowuję też adeptów sztuki aktorskiej do egzaminów do Szkół Teatralnych (m.in. Gosia Buczkowska, Rafał Cieszyński, Katia Paliwoda). Ale też lubię przygotowywać profesjonalnych aktorów do ról śpiewanych (Andrzej Nejman, Radek Pazura, Olga Borys, Iza Trojanowska i inni). Pracowałem tez z wieloma teatrami, przygotowując aktorów do pracy z głosem (Akademia Ruchu, Orkiestra Antyczna – Gardzienice, Teatr Lubelska). Przygotowuję również lektorów, nauczycieli, do prawidłowej pracy z głosem. W wolnych chwilach śpiewam muzykę ukraińską w zespole Werchowyna, mam też firmę fonograficzną, która zajmuje się wydawaniem i rozprowadzaniem muzyki ludowej i folkowej (www.folk.pl). W międzyczasie dorobiłem się piątki dzieci (najmłodsza Agata przejmuje po mnie pałeczkę), i szóstki (na razie) wnuków, które przejawiają wybitne (!) zdolności muzyczne.

Agnieszka Szewczyk

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Jazz i Muzyka Rozrywkowa). Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku piętnastu lat. W tym czasie zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu do Tadeusza Konadora, na których poznawała tajniki emisji głosu. Przez następne pięć lat, pod kierunkiem pedagogów akademii muzycznej, nabierała nowych umiejętności. Cennym doświadczeniem był dla niej udział w programie muzycznym Idol, jest finalistką drugiej jego edycji. Śpiewa, pisze, komponuje. Jej muzyka to pogranicze popu, soulu, jazzu, funky. W muzyce najbardziej ceni sobie nowatorstwo i charyzmę twórców. We współpracy z ludźmi na pierwszym miejscu stawia dobrą atmosferę. Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych, występowała też jako chórzystka (Festiwal w Opolu, Top Trendy). Uczestniczka znanych muzyczno-zimowych wyjazdów Snow Dj Week. Współzałożycielka kolektywu klubowego Ninja Projekt. Obecnie śpiewa w zespole Muzykolot.

Monika Wierzbicka

Aktorka, wokalistka. Od ukończenia Studium Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni czynnie uprawia zawód aktorki wokalistki, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. Mogliście ją widzieć w DTV Jacka Fedorowicza czy Kabareciku Olgi Lipińskiej, słyszeć w Analogu, Wiolonczelach z Miasta czy w Żywiołaku. Sama pisze teksty i współkomponuje swoje piosenki. Więcej informacji znajdziecie na stronie ninanu.art.pl